Články

Primátor, co se nebojí rozhodnout. Takovou vizi má pětačtyřicetiletý úspěšný manažer, majitel rodinné firmy a vášnivý tenista Radek Hošek, který se rozhodl vstoupit do politiky. Zapomíná se na důležitější investice, než je aréna, zmiňuje také v exkluzivním rozhovoru.


Jihlava je krásná a mám ji ráda. Co jsem ale začala studovat vysokou školu, zjistila jsem, co všechno mi v mém rodném městě chybí. Nejvíce ze všeho bych si přála místo na setkávání. Nejenom v letních slunečných dnech...


Třiatřicetiletá Miroslava Zápotočná pracuje jako advokátka. Ve své praxi pomáhá především lidem, co se dostali do exekuce nebo dluhové pasti. Mimo to ale také učí právo na jihlavském gymnáziu, pracuje jako lektorka a působí v krajském centru na podporu integrace cizinců, kde radí nejen s pobytovou legislativou, ale například také ve věcech pracovního či rodinného práva.

V posledních letech čím dál více slyšíme o takzvané klimatické změně, kdy jsou lidé ohrožováni více extrémními jevy, jako je sucho, povodně či tornádo. K tomu se nedávno přidala i změna energetická, kdy dochází k extrémnímu zdražování (a hrozícímu nedostatku) energií.Stále se setkáváme s různými studiemi řešení našeho náměstí. Začalo to soutěžemi až po vítězný projekt, který se teď město snaží postupně proměňovat v realitu. Nově na nás z různých stránek začala vyskakovat Alma Rosé. Zasvěcení ví, že směřuji k další studii dalšího náměstí.

V Jihlavě na rozdíl od jiných měst rozhodně netrpíme podfinancováním kultury. Probíhá zde, až na výjimky, zdravá soutěž o rozdělení podpory města a kulturní instituce se nespoléhají pouze na jeden zdroj dotací.

Stále se setkáváme s různými studiemi řešení našeho náměstí. Začalo to soutěžemi až po vítězný projekt, který se teď město snaží postupně proměňovat v realitu. Nově na nás z různých stránek začala vyskakovat Alma Rosé. Zasvěcení ví, že směřuji k další studii dalšího náměstí.

Kateřina Remsová se specializuje na evropské a mezinárodní právo a v roce 2015 se stala spolumajitelkou lezeckého centra. Tam působí jako instruktorka a trenérka. Řeč je o Kateřině Remsové, která dle svých slov politické dění v Jihlavě sleduje dlouhodobě.


2022 © Starostové a nezávislí I Tento web nesbírá žádná cookies